Cena montażu listew przypodłogowych. Ile kosztuje usługa ich położenia?

2020-04-25
Cena montażu listew przypodłogowych. Ile kosztuje usługa ich położenia?

Zakup listew przeznaczonych do instalacji na podłodze, może być dopiero początkiem wydatków, z jakimi należy się liczyć podczas prowadzenia remontu i działań poprawiających design wnętrza.

Poza zakupem listew, klipsów montażowych, czy też dedykowanych klejów, trzeba również wziąć pod uwagę koszt wykonania samej usługi montażu. No chyba, że zdecydujesz się robić to “na własną rękę” - jednak nie o tym ten artykuł 

Co wpływa na cenę usług instalacyjnych?

Pamiętaj, że przedstawione poniżej wyliczenia są jedynie szacunkowymi kosztami, do których musisz podchodzić z pewnym dystansem. Finalna cena związana z montażem Twoich listew przypodłogowych może różnić się ze względu na: Twoją lokalizację, specyfikę danego pomieszczenia, rodzaj zakupionych listew, czy wreszcie – inne prace, które trzeba będzie wykonać. A teraz do rzeczy...

Ile zapłacisz za montaż listwy przypodłogowej?

W przypadku instalacji wykonywanej za pomocą kołków (czyli klipsów montażowych) - cena takiej “przyjemności” może wynieść już od 15 złotych za każdy metr bieżący położonej listwy.

Zatem: zakładając, że listwy montowane na kołki mają się znaleźć w pomieszczeniu o powierzchni 16m2 – za całą usługę montażu listew podłogowych przyjdzie Ci zapłacić od 240 zł.

W sytuacji, gdy zdecydujesz się na instalację przy użyciu kleju montażowego - koszt, jaki przyjdzie Ci ponieść może kształtować się na poziomie już od 25 złotych za metr bieżący listwy.

Zakładając, że listwy mają zostać przyklejone we wnętrzu liczącym 16m2 – za pełną usługę montażu zapłacisz od 400 zł.

Montaż to nie wszystko, czyli cena usług dodatkowych

Trzeba jednak pamiętać, że sam montaż to czasami za mało. Bowiem, aby do niego doszło - należy również wykonać kilka dodatkowych czynności. W tym przypadku warto wymienić chociażby te czynniki, mające wpływ na finalną cenę usług montażu listew podłogowych:

  • Demontaż starych listew, którego cena zaczyna się od około 3 zł za każdy metr bieżący.
  • Przygotowanie powierzchni (w tym oczyszczenie i wyrównanie), którego koszt może wynieść około 3 – 6 zł za mb. 
  • Malowanie nowo położonych listew, którego cena może oscylować w granicach 5 – 10 zł / mb.

Z kolei, w przypadku bardziej kompleksowych remontów, z powodzeniem można wziąć pod uwagę także koszty wymiany parkietu, położenia paneli, dywanów itp. Jednak to temat na osobny wpis.

Listwy przypodłogowe i cena ich montażu - podsumowanie

Jak widzisz, na ostateczny koszt usługi związanej z montażem listew przypodłogowych wpływa wiele czynników. W najtańszej wersji cena położenia metra bieżącego to minimum 15 złotych. W najdroższej (poprzedzonej demontażem, przygotowaniem powierzchni oraz późniejszym pomalowaniem) - nawet 34 zł za mb.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel