Klipsy montażowe do listew przypodłogowych – Sztukatura.pl

( ilość produktów: 2 )

Klipsy montażowe stanowią jedno z najbardziej solidnych i sprawdzonych rozwiązań służących do instalacji listew przypodłogowych. Dzięki ich zastosowaniu, cała praca przebiega znacznie szybciej, a co najważniejsze - jej wykonania mogą się podjąć nawet początkujący instalatorzy - amatorzy. Do szczególnych zalet płynących ze stosowania tego rodzaju uchwytów zalicza się:

  • Szybkość montażu - bowiem jego przeprowadzenie zajmuje bardzo mało czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy, jaką jest klejenie, w tym przypadku nie trzeba czekać aż klej wyschnie.
  • Sprawność instalacji – wystarczy posiadać niezbędny sprzęt (w tym wkrętarkę, wkręty oraz same listwy) oraz podstawową wiedzę i umiejętności związane z ich obsługą.

Jak wygląda montaż listew przy użyciu klipsów?

Podczas tego procesu najważniejsze jest dobre przygotowanie - zarówno powierzchni montażu, samych listew, jak i oczywiście klipsów.

W pierwszym kroku należy przygotować powierzchnię, do której będą przytwierdzone klipsy. W tym miejscu trzeba dokonać odpowiednich pomiarów, dzięki którym określimy, w których miejscach powinny zostać zainstalowane. W drugim kroku należy naszykować same listwy. To znaczy, zmierzyć je, a następnie dociąć na odpowiednie długości. W trzecim kroku przychodzi pora na przykręcanie klipsów. Do tego celu należy wykorzystać wcześniej przygotowaną wkrętarkę oraz towarzyszące jej wkręty. Następnie, przyłożyć elementy do wcześniej wyznaczonego miejsca i po prostu dokręcić do ściany. W dalszej kolejności - powtarzać ten schemat, aż wszystkie klipsy zostaną wkręcone 

    pixel