Zabudowa karnisza sufitowego. Jak skutecznie ukryć karnisz?

2020-03-09
Zabudowa karnisza sufitowego. Jak skutecznie ukryć karnisz?

Zabudowa karnisza sufitowego. Jak skutecznie ukryć karnisz?

Zasłona, firanka, czy chociażby roleta, są nieodzownymi elementami większości polskich mieszkań oraz domów. Z jednej strony pozwalają na ochronę przed wpadającym za dnia słońcem, czy dbanie o intymność i zabezpieczenie się przed ciekawskimi oczami sąsiadów oraz przechodniów.

Ponadto, pełnią również funkcje ozdoby, potrafiącej podkreślić obowiązujący we wnętrzu styl lub też nadać mu zupełnie nowego charakteru. O ile nikt nie przecenia wartości samych zasłon, o tyle elementy odpowiadające na ich trzymanie, nie cieszą się już tak dużą sympatią.

Dlatego, w tym artykule pokażemy Ci aż 2 przydatne w sposoby, jak szybko i sprawnie ukryć Twój karnisz, aby zadbać o styl i estetykę całego wnętrza.

Podejście numer 1, czyli klasyczne listwy przysufitowe

Jeżeli w Twoim pomieszczeniu znajdują się klasyczne karnisze – ich zabudowy z powodzeniem dokonasz za pomocą tradycyjnych listew sufitowych.

Szeroki wachlarz tego typu produktów znajdziesz w naszym sklepie. Pamiętaj jedynie o tym, aby dobrać ich rozmiar w taki sposób, by bez problemu pozwolił Ci na zakrycie całych karniszy.

Podejście numer 2, czyli dedykowane listwy służące do maskowania szyn

Jeśli w Twoich wnętrzach zostały wykorzystane szyny karniszowe (i nie tylko), musisz zaopatrzyć się w specjalnie do tego przystosowane listwy maskujące.

Cechują się one dedykowaną konstrukcją, pozwalającą Ci na komfortowy montaż, a przede wszystkim zakrycie całych szyn – bez obaw, że część z nich “wystaje” czy jest widoczna w inny sposób.

Jakie listwy wybrać?

Bez względu na to, jaki typ montażu posiadasz (czy są to karnisze czy też szyny), w naszym sklepie znajdziesz odpowiednie produkty, które posłużą Ci do ich skutecznego zamaskowania. Pamiętaj jedynie, aby przed dokonaniem zakupu dokładnie zmierzyć ich wielkość i dobrać listwy, których rozmiar wystarczy do całkowitego ukrycia “niechcianych” elementów.

Docinanie, klejenie oraz montaż listew służących do zabudowy karnisza

Wszelkie informacje na temat przygotowania się do tej operacji znajdziesz na naszym blogu. Ten artykuł, będzie stanowił dla Ciebie odpowiedź, jak dociąć listwy przysufitowe, które wykorzystasz do ukrycia karnisza. Ten z kolei, dostarczy Ci informacji na temat ich poprawnego montażu.

Ukrycie karnisza za pomocą listwy przysufitowej – podsumowanie

Zabudowa karniszy jest prawie tak samo prosta, jak montaż tradycyjnych listew sufitowych. Wymaga przygotowania odpowiednich narzędzi i materiałów oraz doboru wysokiej klasy produktów.

Jeśli w trakcie prac pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości - pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Gotowi służyć radą i wsparciem. Więcej cennej wiedzy znajdziesz również na naszym blogu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel