Listwy przypodłogowe montaż - jak przeprowadzić szybko i sprawnie?

2020-03-09
Listwy przypodłogowe montaż - jak przeprowadzić szybko i sprawnie?

Listwy przypodłogowe montaż - jak przeprowadzić go szybko i sprawnie?

Po zakupie oraz docięciu, przychodzi wreszcie czas na zamontowanie wymarzonych listew. W jaki sposób musisz się do tego przygotować? W jakie narzędzia należy się wyposażyć? I wreszcie, o czym pamiętać, aby wspominać to jako lekką, szybką i przyjemną czynność?

W ostatnim artykule, powiedzieliśmy Ci, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalny montaż (klejenie) listew sufitowych. W tym artykule opowiedzieliśmy o ich docinaniu. Z kolej podczas lektury poniższego, opowiemy, jak postępować z listwami podłogowymi, aby solidnie i trwale przymontować je do wybranego miejsca.

Wybierz sposób montażu listew podłogowych

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć przed pracą jest ta związana z techniką przytwierdzania listew. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że w przeciwieństwie do listwy sufitowej, jej przypodłogowy odpowiednik daje Ci aż kilka możliwości.

Po pierwsze, możesz to zrobić za pomocą dedykowanego kleju.

Wybierz ten polecany przez producentów listew. Taki zakup da Ci pewność ich efektywność oraz trwałości.

 1. Przed montażem, przygotuj listwy (docinając je na odpowiednią odległość i zachowując na ich zakończeniach kąt 45 stopni).
 2. Zadbaj o powierzchnię - usuwając z niej wszelkie zabrudzenia i nierówności.
 3. Nałóż klej, rozprowadzając go po listwie w formie tzw. zygzaka. To działanie zapewni Ci efektywne wykorzystanie całej powierzchni klejenia.
 4. Przyłóż listwę do powierzchni i odczekaj kilka chwil.
 5. W przypadku powstania szpar - wypełnij je za pomocą masy szpachlowej. Zrobisz to nakładając ją palcem, a następnie wyrównując przy użyciu zwilżonego pędzelka.
 6. Ostatnim elementem będzie malowanie listew przypodłogowych, które musisz wykonać tylko 2 razy :)!

Po drugie, Twoje listwy podłogowe mogą zostać przytwierdzone na stałe za pomocą dedykowanych do nich klipsów montażowych.

Jeśli lubisz sobie pomajsterkować, a praca z wkrętarką nie stanowi dla Ciebie żadnego wyzwania – to podejście powinno okazać się najlepsze.

 1. Przytwierdź do ściany dedykowane klipsy (znajdziesz je w naszym sklepie). Wcześniej pamiętaj o wykonaniu dokładnych pomiarów i umieszczeniu uchwytów tam, gdzie są niezbędne.
 2. Zamontuj do nich wcześniej przygotowane listwy podłogowe.
 3. Dociśnij listwy, aby upewnić się, że idealnie dopasowały się do klipsów.
 4. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek nierówności lub szpary powstałe na łączeniach lub w narożnikach - uzupełnij je przy pomocy dedykowanej masy szpachlowej. Nałóż ją palcem, aby następnie wyrównać za pomocą zwilżonego pędzelka.
 5. Na sam koniec pomaluj listwy, nakładając na nie podwójną warstwę farby.

Ważne: pod żadnym pozorem nie montuj listwy przy użyciu samych śrub. Takie działanie jest niezgodne ze sztuką montażu. Rodzi bowiem istotne ryzyko uszkodzenia listew, powstania nieestetycznych dziur, a do tego krzywego przytwierdzenia ich do ściany.

Montaż listwy przypodłogowej - podsumowanie

 

Jak widzisz, montaż listwy podłogowej może być prosty albo... bardzo prosty. Wystarczy wybrać odpowiednią drogę, a następnie skupić się na precyzyjnym wykonaniu każdego z opisanych kroków.

Więcej interesujących informacji na temat naszych produktów czy postępowania z nimi, znajdziesz na naszym blogu, na który już teraz serdecznie Cię zapraszamy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel