Jaką sztukaterię wybrać na ścianę z telewizorem?

2022-03-02
Jaką sztukaterię wybrać na ścianę z telewizorem?

W większości salonów znajduje się telewizor. Stanowi on wieczorne centrum rozrywki całej rodziny. Nic więc dziwnego, że wieszany jest zazwyczaj na ścianie naprzeciwko drzwi. W ten sposób od razu po wejściu do pomieszczenia jest dobrze widoczny. W takim układzie ściana z telewizorem jest najważniejszym miejscem, wpływającym na cały wystrój pomieszczenia. Jak ją ozdobić? Wykorzystaj do tego sztukaterię.

Estetyczne ramy idealnie wykończą granicę różnych materiałów

Na ścianie z telewizorem najlepiej zaprezentują się przede wszystkim listwy ścienne. Różnorodność wzorów i ogromne możliwości ich wykorzystania sprawiają, że stworzysz z nich wyjątkowe dekoracje niezależnie od wybranego stylu aranżacyjnego. Dopasujesz modele zarówno do tradycyjnych salonów, zachwycających przepychem w stylu glamour, jak i minimalistycznych inspirowanych stylem industrialnym. Wszystkie dostępne w naszym sklepie listwy wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, które możesz swobodnie docinać i dopasowywać do siebie. Dodatkowym atutem jest możliwość ich malowania. Bardzo dobrze zaprezentują się, gdy są utrzymane w kolorze ściany.

Listwy ścienne posłużą Ci do stworzenia ozdobnej ramy wokół telewizora. Możesz je wykorzystać także do oddzielenia różnych materiałów wykończeniowych, które położyłeś na ścianie. Przykładowo tuż pod telewizorem możesz ułożyć tapetę lub panele imitujące drewno, a wokół pozostawić gładką, jednobarwną ścianę. Granicę pomiędzy tymi materiałami zaznacz za pomocą sztukaterii.

Ramy ułożone ze sztukaterii są idealnym sposobem na ozdobę wiszących na ścianie kinkietów. Oprawy świetlne umieść wewnątrz ram, dzięki czemu cały salon nabierze większej elegancji. Możesz stworzyć znacznie wyższe ramy, co dodatkowo pozwoli Ci optycznie podwyższyć sufit i zyskać nieco więcej przestrzeni.

Listwy ścienne LED – oświetlenie sprzyjające wieczornym seansom

Telewizję najczęściej ogląda się wieczorem. Aby zapewnić sobie idealny klimat sprzyjający nocnym seansom, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Lampa górna może odbijać się w telewizorze. Lepszym rozwiązaniem są źródła światła umieszczone na ścianie obok telewizora. Wybieraj oświetlenie delikatne i rozproszone, które nie będzie raziło Cię w oczy.

W tym miejscu doskonale sprawdzą się listwy naścienne LED. Umieść je pionowo obok telewizora i skieruj światło w jego stronę. Możesz zdecydować się na jeden rząd listew z taśmą LED i dwa pozostałe bez niego. Dzięki temu uzyskasz bogatszą i bardziej okazałą dekorację. W ten sposób w całym pomieszczeniu zapanuje lekki półmrok. Światło bijące od ekranu nie będzie Cię raziło. Efekt dekoracyjny uzyskany w ten sposób na pewno Cię zachwyci. Koniecznie wybieraj listwy o mniejszej ilości zdobień, które lepiej będą pasowały do nowoczesnych aranżacji.

Dekoracyjne rozety nie tylko pod wiszące lampy

Wiele eklektycznych projektów salonów i sypialni wykorzystuje do ozdoby ściany rozety sufitowe dekoracyjne. W swoim salonie również możesz wykorzystać ich ogromny potencjał. Na reprezentatywnej ścianie z telewizorem umieść mini galerię różnej wielkości rozet dekoracyjnych. Możesz pomalować je na kolor ściany lub pozostawić białe. Wszystko zależy od tego, jak wyraźnej dekoracji potrzebujesz. We wnętrzach tradycyjnych i glamour, w których królują ozdobne meble i stylizowane dodatki, możesz nieco bardziej uwidocznić tę niebanalną dekorację. Białe rozety na ciemnej ścianie będą wyglądać oryginalnie i nadadzą wnętrzu charakteru.

Jeśli jednak utrzymujesz salon w ograniczonej palecie barw – pomaluj je na kolor ściany. Ich okrągły kształt ładnie przełamię geometrię ściany podyktowaną przez wiszący na niej telewizor.

Sztukateria w niebanalny sposób pozwoli Ci ozdobić ścianę z telewizorem. Przekraczaj granice i układaj listwy ścienne w oryginalne ramy lub stwórz z nich pionowe pasy, które świetnie wpiszą się w minimalistyczne wnętrze. Daj się ponieść i wykorzystaj w swojej aranżacji dekoracyjne rozety, które sprawdzą się także na ścianie.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel