Jaka sztukateria sprawdzi się w łazience?

2020-12-14
Jaka sztukateria sprawdzi się w łazience?

Oryginalne i odważne aranżacje łazienek wymagają ciekawego wykończenia. Sztukateria stanie się ozdobą każdego wnętrza i zagwarantuje niesamowity efekt. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wykorzystać sztukaterię do łazienki. 

Czy sztukateria do łazienki to dobry pomysł?

Dzisiejsza sztukateria nie jest wykonana z gipsu ani styropianu. Tworzona jest z wytrzymałego i odpornego na wilgoć materiału ProFoam. Dzięki temu swoją dekoracyjną funkcję z powodzeniem może spełniać także w łazience. 

W pomieszczeniu tym liczy się każdy detal. Dzięki ciekawej aranżacji wprowadzisz do łazienki przytulny i nastrojowy klimat, który wręcz zaprosi Cię do odpoczynku podczas ciepłej kąpieli. Jednak jaka sztukateria do łazienki będzie najlepsza? Jak ją wykorzystać? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów. 

Nowoczesna lamperia w rustykalnej łazience

Rustykalne wnętrza wypełnione są drewnianymi meblami. Do nich doskonale będzie pasowała nowoczesna lamperia. Jak ją stworzyć, aby była w pełni odporna na panujące wewnątrz warunki? Do tego przydadzą Ci się listwy ścienne. Umieść je na wysokości 120–150 cm. Przestrzeń pomiędzy listwą a podłogą możesz wypełnić innym kolorem farby, innymi płytkami bądź panelami ściennymi z tego samego co listwa materiału. 

Zarówno listwy, jak i panele pokryte są warstwą ułatwiającą ich malowanie. Dzięki czemu możesz pokryć je dowolnym kolorem i lepiej dopasować do swojej wymarzonej aranżacji.

Luksus w stylu glamour

Styl glamour jest luksusowy i przesiąknięty ozdobnymi, świecącymi elementami. We wnętrzu tego rodzaju doskonale sprawdzi się puchaty chodniczek łazienkowy i listwy LED. Możesz je umieścić zarówno przy podłodze, jak i przy suficie. Dzięki nim ciekawie oświetlisz błyszczące płytki na ścianie. Efekt takiego oświetlenia będzie oszałamiający.

Listwy naścienne LED możesz także umieścić nad lub pod ozdobami, które chcesz szczególnie wyeksponować np. czarno-biały plakat wiszący na jednej z wolnych ścian lub ścianę wykończoną dekoracyjnym tynkiem. Listwy LED z powodzeniem mogą także zastąpić ramę lustra. Światło wówczas skieruj na zewnątrz tafli, aby nie zniekształcać odbicia. 

W łazience glamour doskonale sprawdzą się bogato zdobione listwy w stylu barokowym lub renesansowym. Jeśli masz dużą łazienkę, możesz zdecydować się także na rozety sufitowe dekoracyjne pod lampą wiszącą. Ten rodzaj sztukaterii równie dobrze możesz wykorzystać do stworzenia oryginalnej ozdoby ściennej. W łazienkach glamour mile widziany jest przepych, dlatego możesz zaszaleć z dekoracjami.  

Grecki monumentalizm – dzięki listwom przypodłogowym, ściennym i sufitowym

Aby nadać wnętrzu nieco greckiego sznytu, nie musisz od razu stawiać na środku łazienki kolumny. W uzyskaniu ciekawego efektu pomoże Ci sztukateria. Na górze zamontuj listwy sufitowe, a na dole listwy przypodłogowe. Jeśli w swojej łazience masz okno – jego ramę, a także ościeżnicę drzwi również możesz wykończyć listwami ściennymi. Najlepiej, aby wszystkie elementy miały ten sam wzór. Do antycznej łazienki pasują proste żłobienia.

Na ścianach nie warto już montować innych listew, co wprowadziłoby jedynie niepotrzebny bałagan. Postaraj się, aby wnętrze nie było również zanadto zagracone. Dzięki temu obramowanie pomieszczenia listwami da ciekawy efekt. 

Nowoczesny minimalizm

W nowoczesnych wnętrzach, w których panuje schludny minimalizm, sztukateria również odnajdzie swoje miejsce. Pozwoli ciekawie i estetycznie wykończyć sufit i podłogę. W naszym sklepie internetowym dostępne są listwy o ciekawym, geometrycznym kształcie, które doskonale sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Gładkie i niczym nieozdobione listwy przysufitowe o kwadratowym bądź półokrągłym kształcie pozwolą Ci zakryć problematyczne przy remoncie miejsca. Nie zawsze ich wykończenie jest perfekcyjne. Dzięki listwie możesz te mankamenty ukryć. 

Tę samą funkcję mogą spełnić listwy przypodłogowe. Dzięki nim nie musisz się martwić niedociągnięciami. Listwy doskonale wykończą podłogę i ułatwią Ci jej sprzątanie. 

A co z sufitem? Na nim sprawdzą się rozety kwadratowe lub okrągłe o gładkiej powierzchni. Pod nimi możesz umieścić taśmę LED, dzięki czemu zyskasz ciekawe oświetlenie całego pomieszczenia. Równie dobrze spełnią funkcję dodatkowej lampy. 

Sztukaterię możesz wykorzystać nie tylko w salonie czy przedpokoju. Ciekawe efekty dekoracyjne może dać w łazience. Obecnie także i to pomieszczenie jest coraz częściej aranżowane w modnych dziś konwencjach. Listwy przypodłogowe czy ścienne pomogą Ci zrealizować najśmielsze pomysły. 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel