Jak odświeżyć wnętrze dzięki sztukaterii?

2022-08-25
Jak odświeżyć wnętrze dzięki sztukaterii?

Istnieje kilka sposobów na odświeżenie wnętrza. Pierwszym z nich jest przemalowanie ścian na inne kolory. Rzeczywiście może dać to świetny efekt, jednak wymaga to sporego nakładu pracy i czasu. Innym sposobem jest wprowadzenie dodatków. Przykładowo nowy dywan na podłodze pomoże Ci ocieplić wnętrze, a nowa lampa stanie się dekoracją zarówno w dzień, jak i po zmroku. Nie o to Ci jednak chodzi? W takim razie sięgnij po sztukaterię. Te elementy zupełnie odmienią Twoje wnętrze, nadadzą mu niespotykanego charakteru, a ich montaż nie zajmie Ci dużo czasu. Sprawdź, jak wykorzystać sztukaterię podczas odświeżania wnętrza.

Jaki efekt możemy uzyskać dzięki sztukaterii?

Sztukateria jest materiałem wykańczającym wnętrza, który spełnia również funkcje dekoracyjne. Za jej pomocą nie tylko ukryjesz mankamenty źle położonej gipsówki w rogach pomieszczenia czy na styku sufitu i ściany, ale także zyskasz całkiem odmienne wnętrze. Schludne wykończenie pomieszczenia nada mu elegancji i szyku niezależnie od stylu aranżacyjnego, który w nim panuje.

W naszym sklepie znajdziesz listwy przysufitowe, przypodłogowe, naścienne i wiele innych elementów sztukaterii w najróżniejszych wzorach. Możesz wybierać proste i lekko zaokrąglone listwy lub bogato zdobione, które wniosą do Twojego pomieszczenia odrobinę bogactwa i przepychu. Efekt, jaki uzyskasz za ich pomocą, zależy od Twojego projektu i pomysłu. Do minimalistycznego wnętrza czasami wystarczy wybrać mocno zdobioną sztukaterię, aby zupełnie odmienić i nadać charakter aranżacji.

Sztukateria ma jeszcze jedną bardzo cenną zaletę. Za jej pomocą jesteś w stanie optycznie podwyższyć sufit, obniżyć go lub zupełnie zmienić kształt pomieszczenia. Z kanciastego salonu pełnego ostrych krawędzi stworzysz harmonijne pomieszczenie o obłych kształtach.

Jeśli marzy Ci się odświeżyć wnętrze salonu pod względem wykończenia i aranżacji – sztukateria jest tym, czego właśnie szukasz.

Co możemy zmienić we wnętrzu dzięki sztukaterii?

Listy przysufitowe mogą zupełnie odmienić aranżację sufitu. W naszym sklepie znajdziesz listwy sufitowe LED, które jednocześnie schludnie wykończą kąty przy suficie i będą źródłem dodatkowego światła. Rozwiązanie to wniesie do pomieszczenia ciepłą atmosferę. Jeśli boisz się, że Twoje ściany są zbyt krzywe i listwy będą od nich odstawać, wybierz listwy przysufitowe flex, które możesz dopasować do krzywizn i zgubić wszelkie mankamenty architektoniczne i wykończeniowe.

Za pomocą sztukaterii odmienisz także wygląd samego sufitu. Wystarczy, że zamontujesz na nim rozety sufitowe dekoracyjne. Te elementy sztukaterii świetnie sprawdzą się również na ścianie, tworząc nietuzinkową dekorację ścienną. Same ściany możesz odmienić za pomocą listew ściennych, które w naszym sklepie znajdziesz w najróżniejszych wzorach.

Odświeżenie wnętrza – jak dobrze wykorzystać sztukaterię?

Odświeżanie wnętrza za pomocą sztukaterii jest banalnie proste. Spokojnie poradzisz sobie z tym sam i nie będziesz musiał wzywać do tego specjalistów. Wystarczy, że w rogach pomieszczenia nad sufitem przymocujesz listwy przysufitowe. W okolicach okna wybierz ciekawe maskownice do karniszy LED, które wieczorem zapewnią Ci efektowną dekorację wnętrza. Uzupełnieniem tej metamorfozy może być delikatna rozeta na suficie, z której będzie zwisać Twoja lampa sufitowa.

Innym sposobem na odświeżenie wnętrza jest dekoracja ścian. Zwykłe zawieszenie plakatu może zupełnie odmienić Twoje wnętrze. My jednak proponujemy Ci wykorzystanie modnych i popularnych listew naściennych. Możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Stworzysz z nich efektowną ramę dla swojego plakatu lub ładnie wykończysz przejście pomiędzy dwoma materiałami wykończeniowymi. Ozdobne tapety czy lustra w ramach ze sztukaterii świetnie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach glamour.

Ramy z listew naściennych możesz pozostawić puste. Pomaluj je wówczas na kolor ściany, a zyskasz subtelną dekorację, która jednak będzie miała ogromny wpływ na charakter wnętrza. Tak niewiele potrzeba, aby zupełnie odmienić wygląd swojego salonu, sypialni czy nawet przedpokoju.

Jak dopasować sztukaterię do aranżacji?

Ogrom wzorów sztukaterii, która jest dostępna w naszym sklepie, wcale nie ułatwia wyboru tej najlepszej. Jak zatem wybrać odpowiednią sztukaterię? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli nie chcesz zmieniać wybranego stylu aranżacyjnego, wybierz listwy, które będą do niego pasować. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach scandi najlepiej sprawdzą się lekko zaokrąglone lub geometryczne i gładkie listwy przypodłogowe czy przysufitowe. Nie ma co wprowadzać nadmiaru dekoracyjnych akcentów, które nie będą współgrały z pozostałym wyposażeniem. Te lepiej sprawdzą się we wnętrzach tradycyjnych lub glamour.

Jeśli jednak chcesz ze swojego minimalistycznego wnętrza stworzyć eklektyczną i designerską przestrzeń – przełam zasady obowiązujące w konwencji, którą wybrałeś do aranżacji swojego mieszkania. Do minimalistycznego wnętrza dobierz sztukaterię pełną dekoracyjnych detali, a ramę z listew ściennych uzupełnij kolorową tapetą z modną strukturą. W ten prosty sposób przeprowadzisz prawdziwą metamorfozę wnętrza.

O czym warto pamiętać, wybierając dekoracje ścienne?

Dekoracje ścienne są jednym ze sposobów na szybką metamorfozę wnętrza. Rozwiązanie to jednak nie będzie pasowało do każdego pomieszczenia. Ponadto można łatwo przesadzić z dekoracjami ściennymi i zabrać przestrzeń, tak niezbędną do wypoczynku.

Dekoracje ścienne tworzone za pomocą listew najlepiej sprawdzają się we wnętrzach, w których masz dużo odsłoniętych ścian i przede wszystkim pustych. Wówczas nawet listwy pomalowane na kolor ściany zapewnią Ci oszałamiający efekt i odmienią pomieszczenie.

Jeśli jednak przy większości ścian stoją meble, a Ty masz jedynie niewielki fragment pustej ściany, na której mógłbyś coś zawiesić, ciekawszym pomysłem będzie zbiór dekoracyjnych rozet sufitowych pomalowanych na kolor ściany. Niewielka kolekcja tych elementów zastąpi Ci obrazy, plakaty czy fototapety i wprowadzi niebanalny element dekoracyjny do wnętrza, który jednocześnie nie przytłoczy całej aranżacji.

Jeśli chcesz odświeżyć swoje wnętrze szybko i bez większego remontu – sztukateria jest najlepszym sposobem na osiągnięcie zamierzonego efektu. W zależności od jej wzoru i rodzaju możesz dodać wnętrzu delikatnej elegancji, schludnie je wykończyć lub zupełnie odmienić panującą w nim aranżację i styl. Wszystko zależy od Twojego pomysłu i efektu, jaki chcesz uzyskać. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką ofertę różnorodnych listew, które z łatwością dopasujesz do każdego pomieszczenia.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel