Rozety na ścianę

( ilość produktów: 59 )

Rozety ścienne, po wielu latach designerskiej “niełaski”, ponownie zaczynają się cieszyć popularnością - i to zarówno pośród profesjonalnych projektantów i architektów, jak i samych posiadaczy domów oraz mieszkań. 

W miejsce niemodnych już tapet czy paneli ściennych, pojawiają się właśnie tytułowe rozety. Elementy odpowiadające za styl, elegancję i wyszukany wygląd każdego wnętrza. Niegdyś skazane na niebyt, teraz stają się elementem “must-have”, obecnym w coraz większej liczbie pomieszczeń.

Rozeta ścienna jest doskonałą receptą na osiągniecie spektakularnego efektu – i to bez przebudowywania całego mieszkania. Do jej montażu wystarczy jedynie chwila czasu, trochę pracy (m.in. na oczyszczenie i przygotowanie powierzchni) oraz odrobina kleju (do stałego przytwierdzenia obiektu do ściany).

Rozeta na ścianie – w jakim wnętrzu zadomowi się najlepiej?

Jak wskazuje na to sama jej nazwa – rozeta ścienna, pomimo częstego montowania jej na suficie, idealnie sprawdzi się także na ścianie. Najlepszym, a zarazem najbardziej oczywistym miejscem na jej montaż jest naturalnie salon. Jednak nie ma żadnych przeciwskazań, aby ten rodzaj wykończenia stosować także w sypialni, biurze, holu, przedpokoju, a nawet łazience czy kuchni (jeśli warunki tylko na to pozwalają).

Wybór rozety ściennej – jak do niego podejść?

Na wybór właściwego produktu powinno składać się kilka elementów. Jednym z nich jest rozmiar – taki, aby doskonale komponował się z innymi częściami pomieszczenia. Kolejnym - wzór, który pozwoli na zadbanie o spójność całego wnętrza lub – wprowadzi do niego powiew świeżości i nieoczywistego designu.

Aspektem, o który nie musisz się martwić podczas wyboru wymarzonej rozety na ścianę jest sposób jej montażu. Jest on bowiem wyjątkowo prosty, co sprawia, że poradzi sobie z tym praktycznie każdy. Aby zamontować rozetę na ścianie w poprawny sposób, należy:

  • Przygotować powierzchnię ściany - oczyszczając ją z ewentualnych zabrudzeń, a także dbając o jej wyrównanie (jeśli jest to konieczne).
  • Zaopatrzyć się w profesjonalny klej – najlepiej produkt dedykowany do montażu tego typu elementów. Tak się składa, że bogata oferta klejów montażowych czeka na Ciebie w naszym sklepie online 
    pixel