Sztukateria w sypialni – 5 pomysłów na jej ciekawe wykorzystanie

2022-03-01
Sztukateria w sypialni – 5 pomysłów na jej ciekawe wykorzystanie

Sypialnia powinna być Twoją oazą spokoju, w której wypoczniesz i nabierzesz sił na kolejny dzień pełen wyzwań. Aby pomieszczenie to sprzyjało wypoczynkowi, koniecznie zwróć uwagę na jego aranżację. Wybierz spokojną kolorystykę, która Cię wyciszy i niezbędne wyposażenie umożliwiające wygodny odpoczynek. O czym warto jeszcze pamiętać? O atmosferze. Tę jednak zbudujesz dzięki wyjątkowym dodatkom i dekoracjom. Dziś podpowiadamy, jak wykorzystać sztukaterię do ozdoby sypialni.

Obramowanie dla kinkietów – wykorzystaj listwy ścienne

Jakie dekoracje wprowadzą do pomieszczenia nutę elegancji i intymnej atmosfery? Wybieraj jedynie subtelne i delikatne dekoracje, które zbudują właściwy dla sypialni klimat. Każdy nadmiar zarówno kolorów, jak i bibelotów ustawionych na półkach jest prostą drogą do męczącego przesytu.

Jako dekorację wykorzystaj listwy ścienne. Stwórz z nich nowoczesną lamperię lub ułóż z nich modne ramy. W sypialni dużą rolę odgrywa światło. Bez wiszących kinkietów lub lampek nocnych obok łóżka raczej się nie obejdzie. Jeśli wybrałeś kinkiety, stwórz z listew estetyczne ramy, które staną się ich ozdobą. Pokój zyska wówczas geometryczną harmonię i ciekawe dekoracje.

Ramy na ścianie za łóżkiem

Najważniejszą ścianą w sypialni jest ta za łóżkiem. To ona zawsze jako pierwsza przykuwa wzrok. Na jej dekorację poświęć najwięcej czasu. Dobrze ją przemyśl i zaplanuj, ponieważ będzie miała wpływ na odbiór całego wystroju sypialni. To właśnie dekoracja ściany nad łóżkiem może podkreślać wybrany styl aranżacyjny.

W tym miejscu również pomocne okażą się listwy ścienne. W naszym sklepie znajdziesz wzory delikatne i gładkie, które idealnie sprawdzą się do nowoczesnego pomieszczenia. W sypialniach tradycyjnych czy glamour możesz pozwolić sobie na większą dekoracyjność. Ułożone ramy na ścianie wzbogać ozdobnymi narożnikami.

Dobrze, ale co umieścić wewnątrz ramy nad łóżkiem? Świetnym pomysłem jest wypełnienie ram ze sztukaterii lustrem lub lustrzanymi kaflami. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko we wnętrzach glamour. Lustro nad łóżkiem posłuży Ci także do optycznego powiększenia sypialni oraz doświetlenia jej naturalnym światłem słonecznym wpadającym przez okno.

Wewnątrz ramy możesz umieścić także mini galerię plakatów lub dekoracyjną tapetę. Dziś coraz rzadziej wykańcza się tapetami całe ściany. Ich zdumiewające wzory można wykorzystać do stworzenia własnej dekoracji ściennej. Granice tapety doskonale zaznaczą listwy ścienne.

Listwy LED – delikatne oświetlenie wnętrza

W sypialni przebywamy zazwyczaj wieczorem i w nocy. To powoduje, że sztuczne światło jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia jej wnętrza. Możesz wypełnić sypialnię lampkami stołowymi, stojącymi lub wiszącymi. W nowoczesnych aranżacjach jednak liczy się minimalizm, a tan zapewnią Ci listwy LED.

Listwy sufitowe LED

W nowoczesnej sypialni świetnym wyborem będą listwy sufitowe LED o geometrycznych i ostrych krawędziach. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo modeli, które umożliwiają zastosowanie taśmy LED. Źródło światła jest wówczas niewidoczne. Listwy umożliwiają skierowanie światła na ścianę lub sufit. Możesz nimi oświetlić inne dekoracje ścienne lub skierować światło na sufit, na którym ładnie się rozproszy. Po ich zapaleniu w sypialni zapanuje przyjemny półmrok, który zachęci Cię do odpoczynku.

Listwy podłogowe LED

Podobne efekty świetlne uzyskasz dzięki listwom podłogowym LED. Ta sztukateria najlepiej sprawdzi się w sypialniach, w których jest mało mebli ustawionych tuż przy ścianie. Dzięki temu będziesz mógł oświetlić równomiernie całe pomieszczenie. Jeśli w sypialni masz przede wszystkim łóżko i niewielką szafkę nocną postawioną przy nim – koniecznie wykorzystaj listwy przypodłogowe LED.

W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór tych produktów. Każdy z nich cechuje się odmiennym stylem, dzięki czemu dopasujesz je do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych. Najczęściej listwy te składają się z dwóch części. Jedna zakrywa taśmę LED, a druga przerwę dylatacyjną na podłodze.

Jak wykorzystać listwy ścienne LED?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz także listwy naścienne LED. Najczęściej wykorzystywane są do oświetlania wąskich korytarzy i tworzenia w nich nowoczesnej lamperii, która umożliwia swobodne poruszanie się po mieszkaniu bez zapalania górnego światła. Listwy te jednak odnajdą się doskonale także w sypialni.

W odważnych nowoczesnych sypialniach za ich pomocą możesz podzielić wnętrze na dwie strefy. Sprawdza się to szczególnie w sypialniach, w których masz np. dodatkową kanapę czy biurko. Listwy ścienne możesz wówczas poprowadzić wzdłuż ścian i sufitu. Pomalowane na kolor tła w dzień nie będą się mocno odznaczać, jednak w nocy dadzą naprawdę oryginalny efekt.

Listwy ścienne LED możesz umieścić także w ramach. W ten sposób oświetlisz znajdującą się wewnątrz dekorację bez dodatkowej oprawy świetlnej.

Sztukateria nada Twojej sypialni wyjątkowy klimat. Za jej pomocą stworzysz wnętrze, w którym z chęcią odpoczniesz i się zrelaksujesz. Wykorzystaj do jej dekoracji nie tylko listwy sufitowe i przypodłogowe, ale także sztukaterię LED i listwy naścienne. W poszukiwaniu inspiracji zajrzyj do naszego sklepu internetowego.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel