Sztukateria w minimalistycznych wnętrzach – sprawdź, jak można ją wykorzystać!

2022-09-05
Sztukateria w minimalistycznych wnętrzach – sprawdź, jak można ją wykorzystać!

Wbrew pozorom sztukateria do minimalistycznych wnętrz pasuje doskonale. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni wzór i umieścić ją w miejscu, w którym naprawdę jest potrzebna. Nie może stać się ona zbędną ozdobą, która jedynie zaburzy aranżację. Sprawdź, jak wykorzystać sztukaterię do urządzenia minimalistycznego salonu czy sypialni.

Jaka sztukateria sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach?

We wnętrzach minimalistycznych najlepiej sprawdzi się oczywiście minimalistyczna sztukateria. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór wzorów listew, a wśród nich nie tylko te bogato zdobione i mocno żłobione. W minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się listwy przysufitowe i przypodłogowe o gładkiej powierzchni. Mogą mieć one ostre krawędzie i geometryczny kształt lub być idealnie gładkim łukiem pozbawionym żłobień.

Gdzie wykorzystać sztukaterię w minimalistycznych wnętrzach?

Sztukateria do minimalistycznych wnętrz najlepiej sprawdza się przy suficie. To właśnie tam możesz zamontować listwy przysufitowe, które ułatwią Ci uzyskanie schludnego i eleganckiego wykończenia.

Doskonale sprawdzają się także listwy sufitowe LED czy maskownice karnisza LED, które uzupełnią oświetlenie głównego pomieszczenia i wprowadzą wieczorem przyjemny klimat sprzyjający odpoczynkowi.

W minimalistycznym salonie czy sypialni świetnie zaprezentują się także listwy przypodłogowe. Pozwolą Ci one uzyskać schludne wykończenie. Za nimi także schowasz wszelkie okablowanie, które mogłoby zniszczyć aranżację wnętrza.

Sztukateria do wnętrz minimalistycznych – o tym warto pamiętać!

Wybierając sztukaterię do minimalistycznych wnętrz, przede wszystkim pamiętaj o spójności. Niech listwy przysufitowe i przypodłogowe mają podobny kształt. Nadmiar wzorów wprowadzi jedynie niepotrzebny nieporządek.

Pamiętaj również, że sztukateria ma potencjał modelowania wnętrza. Jeśli w Twoim pokoju przeważają meble o ostrych i geometrycznych formach – wybierz prostokątne i wąskie listwy przypodłogowe. Jeśli jednak przeważają obłe kształty – doskonałym wyborem będą delikatne łuki, które udekorują ścianę na górze i na dole.

Pamiętaj, że w naszym sklepie są także dostępne listwy przypodłogowe do malowania. Białe listwy zawsze będą mocniej odznaczały się na tle kolorowej ściany. Jeśli chcesz, aby stały się niemal niewidoczne i jedynie zdobiły wnętrze swoją odmienną strukturą – pomaluj je na kolor ściany.

Sztukateria jest sposobem na eleganckie wykończenie wnętrza i ukrycie mankamentów gipsówki. Sprawdzi się zatem także we wnętrzach minimalistycznych, gdzie redukuje się wszelkie elementy dekoracyjne. Sztukaterię możesz wykorzystać także do uzupełnienia oświetlenie głównego wnętrza. Sprawdź ofertę naszego sklepu i dobierz odpowiednie listwy do swojej aranżacji.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel