Sztukateria do pokoju dziewczynki – inspiracje

2022-02-28
Sztukateria do pokoju dziewczynki – inspiracje

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Inspiracji jest wiele, a jedną z nich może być sztukateria. W tym pomieszczeniu elementy sztukaterii posłużą Ci do dekoracji ścian. Dzięki nim zyskasz ciekawe rozwiązania łączące elegancję z typowymi dziecięcymi ozdobami. Sztukateria jest także doskonałym rozwiązaniem do pokoju małej księżniczki. Sprawdź, jak wykorzystać listwy do aranżacji pokoju dziecka.

Listwy przysufitowe i przypodłogowe – idealne do pokoju małej księżniczki

Listwy przysufitowe są dekoracją, która jest widoczna zaraz po wejściu do pokoju. Ładnie uzupełnia sufit i przykrywa ciężki do wykończenia fragment ściany na styku z sufitem. Zazwyczaj jest niczym nieprzysłonięta, ze względu na to, że w pokoju dziecka najczęściej znajdują się niskie meble.

W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje listew przysufitowych. Jedne cechują się nowoczesnym wyglądem, inne zachwycają swoją dekoracyjnością. Pokój dziecka zazwyczaj jest niewielki. Warto zatem wybierać węższe listwy z ograniczoną ilością żłobień. Jeśli jednak chcesz stworzyć pałacowe wnętrze dla małej księżniczki, warto wybrać ładnie wyprofilowany i ozdobny wzór.

Do listew przysufitowych koniecznie dobierz listwy przypodłogowe o podobnym wzorze. Dzięki temu uzyskasz spójną aranżację.

Jeśli wybrałeś nieco szersze listwy i boisz się, że wizualnie zmniejszą pokój, wystarczy, że listwy przypodłogowe pomalujesz na kolor ściany, a listwy przysufitowe utrzymasz w tym samym kolorze co sufit. Dzięki temu nie będą mocno się oddzielać i skracać ściany.

Listwy sufitowe LED zamiast nocnej lampki przy łóżku

Dzieci często boją się ciemności. Mają problemy z zasypianiem, kiedy w pokoju panuje całkowita ciemność. Warto ją rozproszyć delikatnym światłem. Zamiast jednak stawiać przy ich łóżku nocne lampki, które zbierają kurz, zamontuj przy suficie listwy sufitowe LED. Staną się one źródłem delikatnego i rozproszonego światła, które oświetli nieco fragment sufitu lub ściany. Jednocześnie rozproszy ciemność w całym pokoju. Przyjemny półmrok ułatwi dziecku zasypianie.

Nowoczesna lamperia – praktyczna ozdoba ściany

Świetnym pomysłem do pokoju dziecka jest także nowoczesna lamperia. Najczęściej to niższe partie ściany ulegają mocniejszym zabrudzeniom podczas zabawy. Listwy ścienne pozwolą Ci ładnie podzielić ścianę na dwie części. Dolną możesz pomalować farbą łatwo zmywalną, którą bez problemu doczyścisz z plam i zabrudzeń. Dobrze sprawdzają się także nieco ciemniejsze kolory. Choć ciekawym zestawem jest także wykończenie dołu ściany na biało, a góry np. na jasno różowo.

Dodatkową atrakcją dla dzieci może być farba tablicowa, którą pokryjesz dolną część ściany. Dzięki temu zyskają przestrzeń dla swoich artystycznych aktywności. Po skończonej zabawie z łatwością zetrzesz z niej wszelkie ślady po kredzie.

Listwy ścienne dostępne w naszym sklepie możesz spokojnie malować. W zależności od Twojej koncepcji aranżacyjnej pomaluj je na kolor dolnej lub górnej części ściany.

Dekoracje z wykorzystaniem listew ściennych

Z listew ściennych możesz stworzyć piękne ramy na ścianach i uzupełnić je plakatami lub naklejkami z dziecięcymi motywami. W ten sposób stworzysz niebanalną ozdobę, która będzie idealnie pasowała do innych elementów sztukaterii. Wystarczy, że pomalujesz listwy ścienne na kolor ściany, a zyskasz bardzo subtelną dekorację, która będzie jedynie wzbogacała powierzchnię ściany, ale nie wprowadzi wizualnego bałaganu.

Malowane chmurki, plakaty przedstawiające sympatyczne zwierzątka czy kreskówkowe postaci zyskają ciekawe obramowanie. Będą lepiej widoczne na ścianie. Możesz je dodatkowo doświetlić z góry za pomocą listwy ściennej LED. W ten sposób nawet wieczorem będą tworzyły przyjazną atmosferę w pokoju dziewczynki.

Sztukateria jest doskonałym pomysłem do dekoracji pokoju małej księżniczki. Dzięki listwom sufitowym i podłogowym wprowadzisz odrobinę elegancji i stworzysz pałacowy klimat. Dodatkowo listwy ścienne posłużą Ci do wykonania pasujących do nich dekoracji ściennych i ozdobnych ram dla plakatów czy naklejek. Stwórz dziecku wymarzony pokój, w którym będzie chciało się bawić.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel