Sztukateria do pokoju dziecka – wykorzystaj jej potencjał!

2022-04-15
Sztukateria do pokoju dziecka – wykorzystaj jej potencjał!

Sztukateria zwiększa funkcjonalność i estetykę pomieszczenia. Pozwala na stworzenie modnych dekoracji, które wpływają na całą aranżację pomieszczenia. Także w pokoju Twojego dziecka, możesz wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Jak to zrobić i jaka sztukateria w pokoju dziecięcym sprawdzi się najlepiej? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Sztukateria w pokoju dziecięcym – jakie są zalety takiego rozwiązania?

W każdym pomieszczeniu, także pokoju dziecka, sztukateria wniesie przytulną i miłą atmosferę. Jej delikatne żłobienia i łuki zaokrąglą ostre kanty, dzięki czemu aranżacja całego pokoju “złagodnieje”. We wnętrzach wykorzystujących sztukaterię o wiele łatwiej odnaleźć spokój, odprężyć się i wyciszyć.

Sztukateria w pokoju dziecka pozwoli Ci także zakryć wszelkie mankamenty wykończeniowe. Najczęściej wybiera się listwy przypodłogowe i przysufitowe, które zasłaniają nieestetyczną gipsówkę czy przerwy dylatacyjny na podłodze. W ten prosty sposób zwiększa się całą estetykę wykończenia i pokoju.

Sztukateria spełnia także wiele funkcji, które wpływają na bezpieczeństwo i wystrój właśnie pokoju dziecięcego. W listwach przypodłogowych z łatwością ukryjesz kable elektryczne, które w tym konkretnym miejscu nie mogą przebiegać przez pokój i być dostępne dla dziecka. Dzięki listwom ukryjesz je i zapewnisz maleństwu bezpieczeństwo.

Ponadto w pokoju dziecka, szczególnie raczkującego lub uczącego się chodzić, na zabrudzenia najbardziej narażona jest dolna część ściany. Tę możesz ochronić nieco wyższymi listwami przypodłogowymi, z których z łatwością zetrzesz odciski brudnych paluszków czy ślady po kredkach.

Podczas aranżowania pokoju dziecka, często korzysta się z wielu materiałów wykończeniowych. Kolorowe tapety łączy się z pastelowymi farbami. Dla urozmaicenia maluje się także pokój na kilka kolorów. Aby ładnie wykończyć miejsce łączenia tych materiałów, możesz wykorzystać listwy ścienne.

Jaką sztukaterię wybrać do pokoju dziecka?

Sztukateria do pokoju dziecka powinna być przede wszystkim wytrzymała – zarówno na zabrudzenia, jak i uszkodzenia mechaniczne. Im starsze będzie dziecko, tym listwy przypodłogowe czy ścienne będą narażone na większą ilość czynników uszkadzających, stąd najlepszym wyborem są listwy wykonane z trwałego polistyrenu. To tworzywo sztuczne jest odporne na zabrudzenia. Ponadto pod wpływem uderzenia zabawką z pewnością nie wyszczerbi się i nie pęknie. Możesz je dowolnie malować, dzięki czemu dopasujesz je do kolorystyki całego pokoju.

Podczas aranżowania pokoju dziecka możesz wykorzystać listwy przysufitowe, przypodłogowe i ścienne. Sprawdzą się także listwy przypodłogowe LED, które w nocy rozproszą ciemności i zmniejszą lęki malucha. Nie wiesz jak to zrobić? Zerknij na nasze przykładowe aranżacje, które pozwolą Ci stworzyć przytulny i modny pokój dla dziecka.

Pomysły na aranżację pokoju dziecka z wykorzystaniem sztukaterii

Chcesz, aby pokój maleństwa stał się przytulny i bezpieczny? Zasłoń wszystkie ostre krawędzie i rogi. Do wykończenia miejsc, w których łączy się ściana z sufitem, wykorzystaj listwy przysufitowe gładkie lub o delikatnych żłobieniach. Podobne wykorzystaj przy podłodze. Delikatne łuki “złagodzą” całą aranżację. Jeśli chcesz urządzić pokój w stylu minimalistycznym np. skandynawskim, spokojnie możesz otoczyć sztukaterią także futrynę drzwi i okna.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest nowoczesna lamperia. Do jej stworzenia nie musisz wykorzystywać farby olejnej czy drewnianych paneli. Ścianę przedziel delikatnymi listwami ściennymi. Następnie dół pomaluj na biały kolor, farbą, z której z łatwością zmyjesz wszelkie zabrudzenia. Z kolei górę ściany możesz wykończyć za pomocą kolorowej tapety w dziecięce wzory. W ten prosty sposób uzyskasz eleganckie wnętrze, w którym kolory nie zaburzają harmonii i nie wprowadzają nieładu.

Równie modne, co lamperia są ramy wykonane z listew ściennych. W nich możesz umieścić kolorową tapetę, dzięki czemu uzyskasz ciekawe dekoracje ścienne zastępujące plakaty czy obrazy. Możesz nimi otoczyć także kinkiet ścienny czy inną wiszącą dekorację. Równie ładnie prezentują się puste ramy pomalowane na kolor ściany. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się w pokojach, w których ściany są w większości odsłonięte. Jest to najbardziej subtelna dekoracja, która sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Podczas aranżowania pokoju dziecka, koniecznie wykorzystaj potencjał drzemiący w sztukaterii. Za jej pomocą wprowadzisz do pomieszczenia przytulną atmosferę, zabezpieczysz kable i stworzysz modną aranżację pasującą do pozostałych pomieszczeń w domu. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości listwy przypodłogowe, ścienne i przysufitowe wykonane z trwałego i bezpiecznego dla najmłodszych tworzywa sztucznego. Za ich pomocą stworzysz wyjątkowe wnętrze dla swojego dziecka, w którym będzie mogło bawić się i odpoczywać.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel