Montaż szyny sufitowej. 4 kroki, dzięki którym zrobisz to profesjonalnie.

2020-08-03
Montaż szyny sufitowej. 4 kroki, dzięki którym zrobisz to profesjonalnie.

Przekonaj się, że proces przeprowadzania montażu szyny sufitowej nie jest wcale taki straszny. Przed Tobą prosta, bo jedynie 4-etapowa instrukcja, dzięki której zrobisz to osobiście. A sama instalacja nie zabierze Ci więcej niż kilka chwil!

1. Przygotuj sprzęt potrzebny do przeprowadzenia montażu szyny sufitowej.

W tym miejscu będą Ci potrzebne takie rzeczy, jak: kołki montażowe ( w zestawie razem z szynami), wiertarka wraz z odpowiednimi wiertłami, a przede wszystkim – same szyny sufitowe. Aby prace przebiegały szybciej, a co najważniejsze - był też precyzyjne, przyda Ci się także ołówek, miarka oraz poziomica.

Gdy skompletujesz cały ten zestaw – pora przejść do kolejnego kroku.

2. Ustal, gdzie mają znaleźć się miejsca instalacji szyny sufitowej.

Biorąc pod uwagę długość miejsca, w którym mają znaleźć się szyny, a także ilość samych szyn - nakreśl punkty, w których umieścisz kołki. Przyjmuje się, że odległości między nimi nie powinny przekraczać 50 lub 70 centymetrów. Jednak finalna decyzja zależy od specyfiki Twojego pomieszczenia – m.in. rodzaju samych szyn oraz wymiarów okien.

Gdy ta praca będzie już za Tobą - pora na kolejny etap.

3. Wywierć dziury w suficie, w których następnie znajdą się kołki.

Użyj wcześniej przygotowanej wiertarki, aby (w ustalony w poprzednim kroku miejscach) wywiercić precyzyjne dziury. Pamiętaj o zastosowaniu wiertła o odpowiedniej wielkości. Takiej, która pozwoli na swobodne umieszczenie kołków, ale jednocześnie zapobiegnie ich wypadaniu.

Gdy to zrobisz - przejdź do ostatniej części.

4. Zamontuj gotową szynę sufitową.

Ostatnim krokiem będzie przyłożenie nowej szyny oraz przykręcenie jej do sufitu – gotowe

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel