Jaką sztukaterię wybrać do biura i kiedy jest to dobry pomysł?

2022-06-01
Jaką sztukaterię wybrać do biura i kiedy jest to dobry pomysł?

Na pozytywny wizerunek Twojej firmy wpływa wiele aspektów. Jednym z nich jest estetycznie urządzone biuro, w którym spotykasz się z klientami i kontrahentami. Powinieneś szczególnie zadbać o jego aranżację, aby stało się Twoją wizytówką. Jednym ze sposobów na eleganckie i estetyczne wykończenie biura, jest sztukateria. Jak ją wykorzystać i jakie jej elementy pozwolą Ci stworzyć wyjątkowy wystrój firmowego biura? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

W jakich biurach sprawdzi się sztukateria?

W biurze należy przede wszystkim zadbać o estetyczne i profesjonalne wykończenie pomieszczenia. Z pewnością to nie jest miejsce na krzywe rogi czy sufit. Ponadto warto ukryć wszelkie okablowanie, aby nie było ono widoczne na zewnątrz, chyba że stanowi to element wystroju w danym stylu aranżacyjnym.

Każdy przedsiębiorca powinien zadbać o dbałość wykończenia swojego biura niezależnie od tego, czym się zajmuje. Dobre pierwsze wrażenie jest ważne zarówno w biurze firmy zajmującej się sprzedażą artykułów sportowych, jak i budowlanych. Z kolei biuro projektanta wnętrz stanie się dodatkowo prezentacją jego oferty.

W ukryciu mankamentów wykończenia w biurze pomoże Ci sztukateria. Za jej pomocą możesz ukryć nierówności w rogach pomieszczenia, czy lekko “uciekający” sufit. Ponadto w listwach przypodłogowych łatwo ukryjesz okablowanie do oświetlenia czy komputera. Sztukateria do biura powinna być przede wszystkim dopasowana do wystroju wnętrza. Nieco inny styl aranżacyjny będzie pasował do firm budowlanych, a inny do biura projektowego.

Nowoczesna sztukateria ścienna do biura – co się sprawdzi?

W każdym biurze znajduje się komputer i inne sprzęty typu drukarka, ksero. Wszystkie te urządzenia należy podpiąć do sieci elektrycznej. Aby ukryć kable poprowadzone z gniazdka do komputera – wykorzystaj listwy przypodłogowe. W naszym sklepie znajdziesz najróżniejsze wzory zarówno gładkie i proste, które są idealnym wyborem do nowoczesnych aranżacji, jak i bardziej ozdobne z licznymi żłobieniami. Listwy te z pewnością pozwolą Ci estetycznie wykończyć miejsce styku podłogi ze ścianami.

Ponadto w biurze możesz zastosować listwy przysufitowe lub jedynie maskownicę karniszy, aby zasłonić elementy montażowe żaluzji. Za pomocą tych akcesoriów estetycznie wykończysz sufit i zadbasz o schludne wykończenie styku ścian z sufitem, które są miejscami problematycznymi.

Sztukateria w biurze może także zdobić ściany. Listwy ścienne posłużą Ci do stworzenia nowoczesnej lamperii czy modnych ram, w których możesz umieścić kinkiety ścienne, plakaty czy obrazy. W naszym sklepie znajdziesz także listwy ścienne LED, które posłużą Ci jako oświetlenie znajdujących się na ścianie dekoracji czy dyplomów i zdobytych przez firmę nagród. Taka “wystawka” z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojego przedsiębiorstwa.

Biuro ze sztukaterią na ścianie – pomysły na modny wystrój

Nadal nie wiesz, jak wykorzystać sztukaterię do stworzenia wyjątkowej aranżacji swojego biura? Poniżej znajdziesz przykładowe aranżacje, które Cię do tego zainspirują. Najważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór modelu listwy, aby stworzyć spójny wystrój w konkretnym stylu.

Nowoczesne biuro nieruchomości

Styl nowoczesny jest jednym z najczęściej wybieranych do urządzenia przestrzeni biurowych. Jego minimalizm i elegancja świetnie do nich pasują i pomagają zapanować nad bałaganem, który często się do nich wkrada.

Ze względu na minimalistyczne formy mebli biurowych i ograniczoną ilość dekoracji – sztukateria jest doskonałym pomysłem na schludne wykończenie wnętrza. Z jednej strony pozwoli Ci ukryć mankamenty, a z drugiej będzie pełnić funkcje dekoracyjne.

W nowoczesnych biurach wykończ przestrzeń przy podłodze prostymi listwami. W naszym sklepie znajdziesz modele o wysokości ok. 4 cm pozbawione wszelkich zdobień i zaokrągleń. Jeśli w Twoim biurze przeważają meble o ostrych krawędziach – model ten będzie idealny. Jeśli jednak wolisz nieco łagodniejsze wykończenie, możesz wybrać listwy przypodłogowe zaokrąglone na górze o wysokości nawet 11 cm. Świetnie zaprezentują się zarówno w kolorze białym, jak i kolorze ściany.

Na ścianie możesz umieścić proste listwy ścienne LED na szerokość zawieszonych dyplomów i nagród. Przy suficie z kolei wspaniale wygląda maskownica karnisza LED.

Eklektyczne biuro projektowe

Niezależnie od tego, czy jesteś architektem, czy projektantem wnętrz Twoje biuro może stanowić jednocześnie Twoją wizytówką i sposób na pokazanie jakości Twoich usług. Warto postawić na oryginalne rozwiązania aranżacyjne i zabudowy sufitów czy ścian. Styl eklektyczny łączący elementy z różnych konwencji będzie w tym przypadku doskonałym pomysłem.

W swoim biurze możesz połączyć styl nowoczesny z tradycyjnym. Wybierz sztukaterię o umiarkowanej ilości zdobień. Minimalistyczne listwy pozwolą Ci zastosować ich więcej w pomieszczeniu, zachowując jednocześnie umiar i elegancję. Oprócz listew przysufitowych i przypodłogowych dopasowanych do siebie pod względem wzoru – postaw na eleganckie ramy na ścianach, do których zrobienia przydadzą się listwy ścienne. W nich z kolei umieść designerskie plakaty czy obrazy. W biurze możesz pozwolić sobie na odważniejsze kolory ścian. Utrzymaj listwy w tym samym odcieniu.

Sztukateria jest doskonałym elementem wykańczającym biura firmowe. Za jej pomocą otrzymasz elegancką i schludną aranżację, która wpłynie na pozytywny wizerunek Twojej firmy. Pamiętaj, że Twoje biuro jest Twoją wizytówką, zatem warto zwrócić uwagę na każdy szczegół wystroju tego pomieszczenia.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel