Jak uzyskać nastrojowy klimat w sypialni dzięki listwom LED?

2020-12-02
Jak uzyskać nastrojowy klimat w sypialni dzięki listwom LED?

Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. To w nim szukamy spokoju i odpoczynku. Panujący wewnątrz wystrój powinien to umożliwiać. Nic nie tworzy tak przytulnego klimatu w pomieszczeniu, jak delikatne i stłumione oświetlenie. W dzisiejszym artykule znajdziecie garść inspiracji, które pomogą Wam dzięki listwom LED uzyskać niesamowity klimat w sypialni. 

Listwy LED – nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

Projektowanie oświetlenia jest bardzo ważnym etapem wykończenia każdego wnętrza. To dzięki niemu możemy zaakcentować najciekawsze dekoracje, a także zwiększyć funkcjonalność pokoju po zmroku. Lampy stojące są doskonałym źródłem światła do czytania. Kinkiety stanowią ozdobę samą w sobie i pozwalają na oświetlenie pewnego fragmentu wnętrza. Z kolei lampy wiszące spełniają funkcję głównego źródła światła, choć w większych wnętrzach mogą być niewystarczające. 

Klasyczne aranżacje oświetleniowe nie zawsze pasują do nowoczesnych wnętrz, choć wybór lamp jest dziś ogromny. W wielu sytuacjach można zastosować listwy oświetleniowe LED. Da to o wiele lepszy efekt, niż niejedna lampa. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest duża energooszczędność. Taśmy LED, które kryją listwy, pobierają bardzo mało energii, a do tego są długowieczne. Dzięki temu zapewniasz sobie oświetlenie na wiele lat. 

Listwa LED wykonana z wytrzymałego poliuretanu świetnie sprawdzi się przy suficie, na ścianie czy przy podłodze. Jej odpowiednie wyprofilowanie pozwala ukryć mało estetyczną taśmę LED. Ponadto pozwala na skierowanie światła w wybrane miejsce. Przykładowo możesz zdecydować się na listwy sufitowe, które skierują światło do góry. W ten sposób oświetlą część sufitu. Innym modelem jest maskownica do karniszy, dzięki której możesz oświetlić zasłony i firankę, uzyskując niesamowity efekt. 

Listwy naścienne LED – oryginalna dekoracja ścian

Mniej oczywistym rozwiązaniem, ale zarazem niezwykle efektownym są listwy naścienne LED. Niosą one ze sobą wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Staną się niesamowitą dekoracją sypialni. Dadzą także delikatne i rozproszone światło, przy którym przyjemnie będzie odpoczywać. 

Listwy naścienne LED umieszczone na poziomie ok. 120 cm za dnia będą stanowiły część nowoczesnej lamperii. Fragment ściany odgrodzony przez listwę i podłogę możesz pomalować na ciemniejszy kolor. Da to ciekawy efekt wizualny, ale jednocześnie będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Ściana przy podłodze szybciej się brudzi, a na ciemnej farbie będzie to mniej widoczne. Z kolei w nocy możesz włączyć ukryte pod listwami światło. Oświetlenie ciemniejszego fragmentu ściany będzie dawało przytulniejszy i bardziej nastrojowy klimat. 

Listwą naścienną możesz oświetlić także wiszące na ścianie obrazy. Równie dobrze będą wyglądały umieszczone na górze grafiki, jak i na dole. Dzięki nim możesz wykończyć znajdujące się w sypialni wnęki czy oświetlić półki na książki. Po ich zapaleniu uzyskasz kilka niewielkich punktów rozproszonego światła, dzięki czemu zapanuje przyjemny półmrok. 

Dzięki listwom przypodłogowym LED wprowadzisz do sypialni nutkę tajemnicy

Oświetlenie pokoju od góry nie musi być dziś jedynym rozwiązaniem. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzi się także oświetlenie od dołu. Listwy przypodłogowe LED zazwyczaj montowane są w korytarzach, jednak niesamowite efekty mogą przynieść także w sypialni. 

Listwy przypodłogowe z oświetleniem LED możesz umieścić jedynie we fragmencie sypialni. Wówczas najlepiej sprawdzą się modele kierujące światło do góry. Dzięki temu możesz ciekawie wyeksponować ścianę wykończoną cegłą, tynkiem dekoracyjnym czy tapetą. Taka ozdoba sypialni doskonale będzie prezentowała się także nocą. 

Ciekawym rozwiązaniem jest także położenie listwy przypodłogowej LED w całym pokoju na styku ściany i podłogi. Wówczas lepiej wybrać listwę ze światłem skierowanym do dołu. Nie będzie ono tak ostre. Zapalone w nocy da ciekawy i delikatny efekt oświetleniowy. Możesz uzupełnić go o kilka innych punktów światła bądź pozostawić sypialnię skrytą w rozproszonej czerni.

Idealne do odpoczynku oświetlenie z listwami sufitowymi LED

Jeśli w sypialni zdecydowałeś się na zasłony z atłasowym wykończeniem, które ładnie mienią się w świetle – warto to wykorzystać. W tej sytuacji dobrym wyborem będzie maskownica karnisza LED, która wydobędzie piękno zasłon także po zmroku, gdy zasłaniają całe okno. Znajdująca się pod maskownicą taśma LED skieruje światło na zasłony. Dzięki temu także w nocy będą spełniać swoją dekoracyjną funkcję. 

Listwy sufitowe LED możesz wykorzystać podobnie jak podłogowe. Umieszczone w wybranym fragmencie pozwolą Ci oświetlić dekoracje. Z kolei ułożone wokół całej powierzchni sufitu dadzą delikatnie rozproszone światło. Pamiętaj, że możesz wybrać kąt padania światła. Od niego zależy efekt, jaki uzyskasz. Przy listwach sufitowych najlepiej pomalować sufit na biało. Kolor ten ładnie odbija i rozprasza światło, powodując delikatne oświetlenie całego wnętrza. 

Listwy LED kryją w sobie ogromny potencjał aranżacyjny. Od Ciebie już zależy, jak go wykorzystasz. Delikatne podświetlenie całego wnętrza bądź jego fragmentów wprowadzi do sypialni nastrojowy klimat z nutką romantycznej tajemnicy. 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel