Jak dobrać listwy? Kompleksowy poradnik krok po kroku.

2020-09-15

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojego wnętrza nowych elementów w postaci stylowej i funkcjonalnej sztukaterii, ale boisz się, że o czymś zapomnisz?

Sprawdź nasz profesjonalny poradnik, który w 3 prostych krokach przeprowadzi Cię przez cały proces doboru idealnych listew.

1. Określ przeznaczenie i na tej podstawie dobierz rozmiar listew

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać jeszcze na długo przed tym, zanim złożysz swoje zamówienie, jest decyzja, jakich listew w ogóle potrzebujesz. Czy chcesz, aby przyozdobiły one Twoją podłogę, odpowiadały za wykończenie sufitu, a może odnalazły się w obu tych rolach?

Gdy to będzie już za Tobą - zadaj sobie pytanie, czy poza pięknym wyglądem, mają dawać Ci coś jeszcze. W przypadku listew przysufitowych może to być ukrycie elementów karniszy, w przypadku podłogowych - chociażby zamaskowanie przewodów czy elementów należących do innych instalacji.

Pamiętaj, że im więcej i im większe obiekty mają ukryć - tym większy rozmiar muszą przyjąć same listwy.

A gdy to będzie już za Tobą - płynnie przejdź do punktu numer dwa.

2. Dopasuj wzór do charakteru Twojego wnętrza

W następnym kroku skup się na odpowiedzeniu sobie na pytanie: jak mają wyglądać Twoje wymarzone elementy sztukaterii? Czy preferujesz nierzucający się w oczy - styl minimalistyczny? Cenisz sobie nowoczesne i nieszablonowe kształty? A może całym sercem jesteś za mnogością wzorów, przetłoczeń i ornamentów oferowanych przez klasyczne listwy inspirowane poprzednią epoką?

Już wiesz? W takim razie pora przejść do trzeciego i zarazem ostatniego punktu.

3. Policz, ile listew potrzebujesz

Gdy powyższe zadania będą już za Tobą - pora przejść do konkretów. Zaopatrz się w miarkę, kartkę papieru oraz długopis i dokładnie wymierz Twoje zapotrzebowanie na listwy. Sprawdź, jaką długość ma każda ze ścian pomieszczenia, w którym mają zagościć te elementy. Zweryfikuj, ile kątów ma pomieszczenie oraz ile łączeń będziesz dodatkowo potrzebować.

Spisz wszystko i oblicz swoje zapotrzebowanie. Weź również pod uwagę, że w trakcie prac część zakupionych materiałów może się zgubić lub po prostu uszkodzić. Dlatego dla pewności - zamów ich trochę więcej. (ok 10% zapasu)

 

Szukasz doskonałych produktów i pomocy ekspertów, którzy doradzą Ci najbardziej odpowiednie rozwiązania? Koniecznie odwiedź sklep internetowy Sztukatura.pl, na którym czeka na Ciebie prawdziwie imponujący wybór elementów dekoracyjnych i nie tylko.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel