Estetyczne wykończenie mieszkania – o czym warto pamiętać?

2020-09-24
Estetyczne wykończenie mieszkania – o czym warto pamiętać?
Na estetykę wykończenia mieszkania po remoncie mają wpływ drobne elementy, których zazwyczaj nie widać na pierwszy rzut oka. Sprawiają jednak, że pomieszczenie jest dopracowane do ostatniego szczegółu. Na co zwrócić uwagę przy wykańczaniu mieszkania? O tym przeczytasz w naszym wpisie. 

Listwy przypodłogowe zapewnią perfekcyjne wykończenie podłogi

Na podłogę zazwyczaj wybieramy płytki ceramiczne, wykładzinę dywanową bądź panele. Każdy z tych materiałów sprawdzi się do innego pomieszczenia. Jednak podłoga pokryta nimi nie będzie w pełni gotowa. Każdy z tych materiałów zostawia nieestetyczne wykończenie na styku podłogi ze ścianą. W przypadku płytek zawsze zdarzy się gorzej przycięta płytka bądź krzywa ściana, do której nie sposób jej dopasować. Choć mogą być to milimetrowe niedociągnięcia, będą one rzutować na ogólny odbiór pomieszczenia. 

W przypadku wykładziny dywanowej niezbędne jest odpowiednie wykończenie, które z jednej strony będzie zabezpieczać wykładzinę, a z drugiej zakryje jej docinany brzeg przy ścianie. Jednym z rozwiązań jest wykonanie małego cokołu z wykładziny i doklejenie go do ściany, jednak estetyka tego wykończenia nie stoi na najwyższym poziomie, a już w nowoczesnych wnętrzach może nieco razić. 

Panele zazwyczaj wykańcza się listwami dopasowanymi do ich koloru. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Znamy także inne, dzięki któremu ukryjesz zakończenia paneli, a także biegnące w rogach pokoju kable. Chcesz je poznać? 

Listwy przypodłogowe dostępne w naszym sklepie doskonale sprawdzą się do każdego typu wykończenia. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów, które różnią się od siebie nie tylko wysokością, ale także frezowaniem i dodatkowymi opcjami – jak np. ukrycie oświetlenia LED. Dostępne są listwy o naprawdę oryginalnych kształtach, które staną się niebanalną dekoracją pomieszczenia. Odpowiednio dobrane podkreślą także styl aranżacji, którą wybrałeś do salonu czy sypialni. 

Każda z nich doskonale zakryje nieestetyczne przerwy między wykończeniem podłogi a ścianą. Pozwolą Ci również ukryć biegnące w pomieszczeniu kable. Ich montaż jest bardzo prosty. Możesz je dodatkowo malować, dzięki czemu ich kolor dopasujesz do aranżacji wnętrza. W nowoczesnych wnętrzach mogą sprawdzić się także listwy przypodłogowe inox i aluminium

Listwy karniszowe pięknie uzupełnią aranżację okna

Innym dodatkiem, który poprawi estetykę wykończenia wnętrza, są listwy karniszowe. Jeśli w pokoju masz mało estetyczny karnisz bądź szynę przykręconą do sufitu, możesz ją zakryć listwą karniszową. 

Elementy te mają różną szerokość, którą możesz dopasować do swoich potrzeb. Montuje się ją bezpośrednio do sufitu, dzięki czemu zakrywa całą szynę i dodatkowo upięcie firanki. Jej kolor jest biały, jednak z powodzeniem możesz pokryć ją farbą w kolorze sufitu. 

Listwy oświetleniowe LED wprowadzą niesamowity klimat 

O wykończenie wnętrza oraz wyjątkowe efekty świetlne zadbają listwy oświetleniowe LED. W naszym sklepie znajdziesz zarówno listwy przypodłogowe, sufitowe, naścienne, jak i maskownice karnisza, w których możesz ukryć taśmę LED. Jak się to sprawdza w praktyce?

Listwy przypodłogowe LED doskonale odnajdą się w domach o długich korytarzach pozbawionych okien, na których końcu jest na przykład toaleta. Dzięki listwom ukryjesz taśmę LED, która będzie oświetlała delikatnie podłogę, dzięki czemu w przypadku nocnych wędrówek po domu, nie będziesz musiał zapalać górnego światła, które mogłoby zbudzić innych mieszkańców. Oświetlenie to pomoże dotrzeć Ci bezpiecznie do toalety lub innego pomieszczenia, nie zakłócając przy tym snu reszcie domowników. 

Zarówno listwy sufitowe LED, jak i maskownica karnisza LED dają niesamowite efekty oświetleniowe. Dzięki nim wieczorem stworzysz przytulną i romantyczną atmosferę w salonie. Lekko oświetlony sufit wystarczy, aby swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, ale jednocześnie daje klimatyczny półmrok. Ponadto za ich pomocą możesz stworzyć oryginalną aranżację sufitu. 

Listwy naścienne LED mają o wiele więcej zastosowań. Dzięki nim możesz doświetlić dokładnie te fragmenty pomieszczenia, które tego wymagają lub które chcesz dodatkowo wyeksponować. Mogą spełnić tę samą funkcję co listwy przypodłogowe i oświetlić delikatnie korytarz w nocy czy kuchnię. Równie dobrze możesz umieścić je pod półkami czy nad nimi, dzięki czemu oświetlisz znajdujące się na nich dekoracje. A może na ścianach zawiesiłeś obrazy i wielkoformatowe fotografie? W korytarzu stworzyłeś swoją mini galerię? Listwy ścienne LED umieszczone nad nimi pięknie je wyeksponują, dzięki czemu będą dobrze widoczne nawet po zmroku. Odpowiednie oświetlenie wpłynie również na ich odbiór. 

Estetyczne wykończenie wnętrza wpływa na odbiór całej aranżacji. Nawet doskonały wystrój z dopasowanymi do siebie meblami, zasłonami, tapicerką i ozdobami może zniszczyć źle wykończona podłoga czy sufit. Zadbaj zatem o najmniejsze szczegóły i zakryj listwami niewielkie niedociągnięcia, których nie sposób pozbyć się podczas remontu. Dzięki listwom LED możesz także uzyskać ciekawe efekty świetlne. 
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel