Efektowne zdobienie drzwi. Jak wykorzystać opaski drzwiowe?

2023-01-18
Efektowne zdobienie drzwi. Jak wykorzystać opaski drzwiowe?

Jednym z mało znanych elementów sztukaterii są opaski drzwiowe. Często sprzedawane są w zestawie wraz z listwami przypodłogowymi, dzięki czemu elementy dekoracyjne wnętrza są spójne i eleganckie. Istnieje szereg sposobów na dekorację drzwi. Nie wiesz, jak wykorzystać dekoracyjne opaski drzwiowe? Koniecznie sprawdź nasze pomysły i wybierz drzwi z ozdobami do swojego wnętrza.

Dlaczego warto ozdobić swoje drzwi?

Dostępne w naszym sklepie opaski drzwiowe wykonane są z tego samego trwałego tworzywa sztucznego, z którego zrobione są nasze listwy przypodłogowe. Cechują się nie tylko dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, na które jest niezwykle narażona przestrzeń wokół drzwi, ale także na wilgoć czy brud. Z łatwością przytniesz je do odpowiednich rozmiarów i dopasujesz do drzwi w salonie czy sypialni. Ponadto zdobienie drzwi może być kolorowe, ponieważ opaski możesz przemalować na dowolną barwę. Te wszystkie właściwości opasek zwiększają możliwości ich zastosowania i zaaranżowania we wnętrzu. Po co jednak je montować?

Drzwi wewnętrzne można zamontować na kilku rodzajach ościeżnic. Większość z nich wymaga zastosowania listew lub opasek, które estetycznie zakryją miejsce łączenia ościeżnicy z murem. Powierzchnia ściany wokół ościeżnicy jest trudna do wykończenia, a jednocześnie jest miejscem dobrze widocznym. Aby zakryć wszystkie niedoskonałości, warto zastosować opaski drzwiowe. Dostępne są w różnych szerokościach, dzięki czemu zajmują większą lub mniejszą powierzchnię na ścianie.

Ponadto dzięki opaskom zmienisz zupełnie styl swojego skrzydła. Dekoracja drzwi jest niezwykle ważna dla utrzymania wybranego stylu aranżacyjnego. Wbrew pozorom drzwi wewnętrzne stanowią bardzo ważny element dekoracyjny nie tylko przedpokoju, ale także każdego pokoju w mieszkaniu czy domu.

Zdobienia drzwi mają w sobie ogromny potencjał dekoracyjny, co z pewnością docenisz przy szybkiej metamorfozie wnętrza. Jeśli marzy Ci się zmiana wystroju w salonie czy sypialni – dekoracja drzwi może w zupełności wystarczyć, aby odmienić wnętrze.

5 sposobów na wykorzystanie opasek drzwiowych w dekoracji drzwi

Ozdoby drzwiowe znajdą zastosowanie w wielu aranżacjach. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór i dopasować je do ogólnej koncepcji wystroju. Sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie tych dekoracji.

Elegancja w stylu glamour

Aranżacje glamour cechują się elegancją, harmonią, ale jednocześnie dość dużą dekoracyjnością. Drzwi z ozdobami będą do nich pasowały jak ulał. W naszym sklepie dostępna jest listwa opaska drzwiowa biała MD094E Mardom Decor, na której powierzchni widnieją eleganckie dekoracje w postaci żłobień. Akcent ten świetnie dopasuje się do barokowych mebli i pikowanej sofy w salonie. Montując opaski, udekoruj nimi nie tylko skrzydło drzwiowe, ale także stolarkę okienną. Tymi samymi listwami wykończ podłogę. W aranżacji glamour najlepiej zaprezentują się w kolorze białym.

Przytulny minimalizm w stylu skandynawskim

Dekoracja drzwi jest dobrym pomysłem także w aranżacjach skandynawskich, zarówno w ich klasycznej wersji, jak i w nowej odsłonie bardziej przytulnego new nordic. W pomieszczeniach utrzymanych w tych stylach możesz zastosować nieco łagodniejsze ozdobne opaski drzwiowe o mniejszej dekoracyjności. Świetnym pomysłem będzie listwa opaska drzwiowa biała MD356E Mardom decor. Możesz je wykorzystać jedynie do ozdoby ościeżnicy. Najlepiej zaprezentują się w oryginalnym kolorze białym, który świetnie będzie pasował do kolorystyki wnętrz w stylu skandynawskim.

Kontrastowy gra kolorów w stylu industrialnym

Czy opaski drzwiowe muszą być kolorystycznie dobrane do drzwi? Najczęściej tak właśnie jest, szczególnie w przypadku skrzydeł z okleinami drewnopodobnymi. Jeśli jednak wybrałeś jednobarwne drzwi w kolorze białym lub czarnym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby opaski miały kontrastowy kolor. Zdobienie drzwi koniecznie dopasuj do pozostałego wyposażenia domu, które również powinno być utrzymane w czarno-białej kolorystyce.

Drzwi dekoracyjne, ale mało widoczne

W minimalistycznych aranżacjach dąży się do redukcji elementów dekoracyjnych. Czy w takich wnętrzach drzwi z ozdobami to dobry pomysł? Jak najbardziej! Wystarczy, że skrzydło drzwi, ościeżnice i opaski będą utrzymane w kolorze ściany. Dzięki temu wszystkie elementy będą mało widoczne. Zyskasz jednak schludne wykończenie otworu drzwiowego. Zróżnicowana struktura na ścianie z kolei ociepli nieco minimalistyczne wnętrze.

Szaleństwo kolorów w stylu avant basic

Kolorowe zdobienie drzwi jest doskonałym pomysłem także w przypadku aranżacji w stylu avant basic. To w końcu właśnie w nich feeria kolorów jest czymś, co najmocniej przykuwa uwagę. Możesz zatem do kolorowych drzwi zastosować zupełnie odmienne opaski utrzymane w kontrastowym kolorze. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z liczbą barw. Niech opaski drzwiowe będą miały ten sam kolor, co listwy przypodłogowe i przysufitowe.

Chcesz estetycznie wykończyć swoje drzwi lub marzy Ci się metamorfoza wnętrza? Koniecznie wykorzystaj do tego opaski drzwiowe. Ich duży wybór znajdziesz w ofercie sklepu Sztukatura!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel