6 problemów, które pomoże Ci rozwiązać sztukateria

2021-12-15
6 problemów, które pomoże Ci rozwiązać sztukateria

Sztukateria przede wszystkim jest elementem dekoracyjnym, jednak może pomóc Ci rozwiązać również kilka problemów. Warto zaznaczyć, że listwy dostępne w naszym sklepie są wykonane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć materiału, dzięki czemu stanowią idealny materiał wykończeniowy do każdego wnętrza w mieszkaniu i domu. W jaki sposób możesz je wykorzystać? O tym w dzisiejszym artykule!

Maskowanie niedoskonałości wykończenia

Remont mieszkania często ujawnia ukryte wady np. ścian, których nie byłeś świadomy, dopóki nie zacząłeś ich mierzyć i wykańczać. Krzywe ściany to problem, który pojawia się w wielu mieszkaniach w starym budownictwie. Próby ich wyprostowania nie zawsze dają najlepsze efekty, co kończy się wybrzuszeniami czy grubą warstwą tynku. Ponadto przy wykańczaniu ścian i podłogi jesteś zmuszony zostawić przerwę dylatacyjną, która chroni materiał wykończeniowy przed pękaniem spowodowanym ruchami budynku. W zakryciu tych wszystkich niedoskonałości pomoże Ci sztukateria!

Do krzywych ścian szczególnie polecamy produkty ze zwiększoną elastycznością. Listwy przypodłogowe czy przysufitowe bez problemu do nich dopasujesz. Przy wyborze listew przypodłogowych, koniecznie zwróć uwagę na szerokość przerwy dylatacyjnej i wybierz taki model, który dobrze ją zakryje. Niektóre wzory listew są nieco poszerzone u podstawy, dzięki czemu nadają się do zakrycia nawet sporych przerw dylatacyjnych.

Maskowanie oświetlenia LED sztukaterią

Marzy Ci się delikatne i rozproszone światło w sypialni lub na korytarzu? Najlepiej użyć do tego taśm LED, które dają doskonałe efekty i wprowadzają do wnętrza romantyczny nastrój. Z kolei na korytarzu ich delikatne światło bez problemu pozwoli Ci przejść w nocy do innego pomieszczenia bez zapalania światła górnego. Jednak jak ukryć taśmę LED?

W tym pomoże Ci sztukateria. W naszym sklepie możesz wybrać listwy przypodłogowe LED, które mają miejsce na taśmę. Często składają się z dwóch części. Jedna z nich zasłania przerwę dylatacyjną, a druga delikatnie kieruje światło na podłogę.

W naszej ofercie znajdziesz także listwy sufitowe LED. Możesz wybrać model, który ukierunkuje światło na sufit lub ścianę. Dzięki temu uzyskasz całkiem odmienne efekty aranżacyjne i dodatkowe oświetlenie wnętrza.

Maskowanie połączenia różnych materiałów wykończeniowych

W aranżacji nowoczesnych wnętrz często łączy się różne materiały wykończeniowe na ścianie. Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem jest połączenie farby i tapety. Aby uzyskać estetyczne i schludne wykończenie – skorzystaj z listew ściennych, którymi doskonale zakryjesz łączenie dwóch materiałów. Przykładowo tapetę możesz oddzielić i stworzyć z niej nowoczesną lamperię, w której góra będzie wykończona tapetą, a dół farbą. Innym modnym rozwiązaniem jest zamykanie tapet w ozdobne ramy stworzone ze sztukaterii. Stanowią one niebanalną i bardzo ciekawą dekorację, która odnajdzie się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych.

Maskowanie karnisza

W nowoczesnych wnętrzach dąży się do minimalizmu. Jeśli cenisz sobie gładkie i płaskie powierzchnie, ciekawym elementem dekoracyjnym będzie dla Ciebie maskownica karnisza LED. Za jej pomocą świetnie zakryjesz karnisz lub szynę, na której wisi firanka. Niektóre modele wyposażone są w miejsce na taśmę LED, dzięki której pięknie oświetlisz górę firanki i zasłon. Zyskasz w ten sposób także dodatkowe oświetlenie wnętrza, które wprowadzi do niego przyjemną atmosferę.

Sztukateria jako efektowna dekoracja

W naszym sklepie znajdziesz wiele wzorów sztukaterii. Możesz wybrać listwy przysufitowe gładkie i nowoczesne lub bogato zdobione ornamentami i żłobieniami. Tak szeroka oferta pozwala dobrać model doskonale pasujący do wybranego stylu aranżacyjnego. Dzięki dekoracyjnym listwom podkreślisz styl glamour, a w nowoczesnych wnętrzach gładkie listwy podniosą estetykę wykończenia.

Sztukaterią możesz także przełamać i ocieplić chłodne, nowoczesne aranżacje. Gładkie ściany ozdobione listwami ściennymi lub dekoracyjnymi rozetami wyglądają bardzo efektownie. W ten sposób możesz zestawiać ze sobą elementy nieoczywiste i pochodzące z różnych konwencji aranżacyjnych. Eklektyczne połączenia pozwolą Ci stworzyć aranżacje indywidualne i niebanalne.

Sztukateria jako rama obrazu lub lustra

Ze sztukaterii możesz także stworzyć idealne ramy do obrazu lub lustra. Drewniane ramy nie we wszystkich aranżacjach będą pasowały. Z kolei rama stworzona z listew ściennych dopasuje się do każdej aranżacji. Elementy te możesz pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu możesz wyróżnić je na tle ściany lub je w niej schować. Listwy ścienne pomalowane na kolor ściany nie będą tak mocno się wyróżniały. Jedynie swoją strukturą urozmaicą gładką ścianę. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy glamour.

Sztukateria jest elementem dekoracyjnym i wykończeniowym wnętrz. Za jej pomocą możesz stworzyć oryginalne i niebanalne aranżacje, które będą cechowały się wysoką estetyką wykończenia. Dzięki listwom przypodłogowym i przysufitowym zakryjesz najbardziej problematyczne miejsca, które ujawniają błędy wykończeniowe lub konstrukcyjne budynku. Z kolei jako element dekoracyjny sztukateria umożliwi Ci stworzenie oryginalnej dekoracji świetlnej lub przełamującej utarte schematy stylu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel