5 sposobów na wykorzystanie listew przypodłogowych oświetleniowych

2023-01-05
5 sposobów na wykorzystanie listew przypodłogowych oświetleniowych

Wśród elementów sztukaterii znajdziesz także bardzo popularne listwy oświetleniowe. Ich konstrukcja pozwala na dyskretny montaż taśmy LED. Dostępne są listwy ścienne czy przypodłogowe. Te drugie najczęściej kierują światło w dół, co pozwala na uzyskanie delikatnego i rozproszonego światła w pomieszczeniu. Sprawdź, jak zaaranżować listwy przypodłogowe z oświetleniem i co tak naprawdę daje Ci ich obecność w aranżacji.

Dlaczego warto rozważyć listwy przypodłogowe oświetleniowe?

Przypodłogowe listwy z lampami LED mogą składać się z jednej części. Wówczas listwę montuje się nieco wyżej ponad powierzchnią podłogi i w niej umieszcza się taśmę LED. Co jednak w sytuacji, kiedy przez pomieszczenie przechodzą kable, które chcesz ukryć? Wówczas wybierz listwy LED składające się z dwóch elementów. Oprócz części na oświetlenie, dołączony jest niewielki cokół, w którym możesz estetycznie ukryć okablowanie.

Listwy przypodłogowe z oświetleniem doskonale spełniają wszystkie funkcje zwykłych listew. Pozwalają estetycznie wykończyć i zakryć przerwy dylatacyjne na podłodze. Ponadto stanowią wyraźny i ciekawy element dekoracyjny wnętrza nadający mu wybranego stylu.

Listwy przypodłogowe LED stanowią także dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Emitują one delikatne i rozproszone światło, dzięki czemu po zachodzie słońca w pomieszczeniu utrzymuje się przyjemny półmrok sprzyjający odpoczynkowi. Ponadto delikatne oświetlenie podnosi bezpieczeństwo osób poruszających się po pokoju w nocy.

Taśmy LED montowane w listwach są energooszczędne, zatem montując je, zyskujesz oświetlenie, które nie zwiększy Twoich rachunków za prąd. Ponadto sama oprawa nie zajmuje dużo miejsca, a możesz dzięki niej oświetlić naprawdę dużą powierzchnię.

5 sposobów na wykorzystanie listew przypodłogowych oświetleniowych

Istnieje szereg miejsc w Twoim domu lub mieszkaniu, w których możesz zamontować listwy oświetleniowe LED. W każdym z nich uzyskasz niesamowity efekt. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się do poprawy aranżacji pomieszczeń w swoim domu.

Subtelne oświetlenie przedpokoju

Przedpokój jest najważniejszym ciągiem komunikacyjnym w każdym budynku. Domownicy poruszają się po nim nie tylko w dzień, ale także w nocy. Pomieszczenie to jednak z reguły jest pozbawione dostępu do okna, co sprawia, że w nocy jest na przedpokoju bardzo ciemno. Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się po nim, a także uprzyjemnić im podróż do łazienki czy kuchni, wykorzystaj podświetlane listwy. Zamontowane tuż nad podłogą w dzień będą estetycznie wykańczać ścianę, a w nocy subtelnie oświetlać przedpokój, nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Bezpieczne i jasne schody

Listwy oświetleniowe z podobnych względów sprawdzą się także przy schodach. Aby zapewnić domownikom bezpieczne poruszanie się pomiędzy kondygnacjami budynku, zamontuj listwy z taśmami LED. Dobrym rozwiązaniem w przypadku schodów jest montaż dodatkowego czujnika ruchu. Dzięki temu w nocy nie musisz szukać włącznika do światła. Taśmy LED ukryte w listwach włączą się automatycznie, gdy wykryją ruch na schodach.

Świetlna ekspozycja dekoracji ściennych

Dekoracje ścienne mogą być dobrze widoczne także po zachodzie słońca. Jeśli w swoim salonie lub sypialni zastosowałeś dekoracyjny materiał wykończeniowy na jednej ze ścian np. w postaci cegły czy płyt betonowych, koniecznie oświetl je listwami LED. Światło padające od dołu na ścianę wyostrzy jej strukturę i zapewni Ci niesamowity efekt! Pomieszczenie zyska dekoracje, która będzie je zdobić przez cały czas.

Stwórz swoje własne domowe SPA

Dostępne w naszym sklepie podświetlane listwy z powodzeniem możesz wykorzystać także w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności np. łazienkach. Są odporne na wodę i wilgoć. Koniecznie wykorzystaj to w aranżacji swojego prywatnego salonu SPA. W końcu łazienka jest także miejscem, w którym poszukuje się odpoczynku i relaksu. Zamontuj w łazience listwy przypodłogowe z oświetleniem i stwórz niesamowity klimat podczas wieczornej kąpieli. Oświetlenie w postaci listew z pewnością jest bezpieczniejsze i wygodniejsze od światła świec.

Klimat w sypialni

Przyjemny półmrok może zapanować także w Twojej sypialni. Wykorzystaj w tym pomieszczeniu listwy oświetleniowe. Zamontuj je na ścianach niezasłoniętych meblami, dzięki czemu zyskasz subtelne źródło światła, które doskonale spełni funkcję lampki nocnej.

Do jakich wnętrz pasują oświetleniowe listwy przypodłogowe?

Do jakich pomieszczeń będą pasowały listwy przypodłogowe? Aranżacje, w których doskonale się zaprezentują, zależą od modelu, który wybierzesz. W szerokiej ofercie naszego sklepu dostępne są minimalistyczne pasujące do wnętrz nowoczesnych czy industrialnych. Jeśli Twój salon jest w stylu klasycznym czy glamour, wybierz listwy o bogatszych zdobieniach, które doskonale dopasują się do pozostałego wyposażenia wnętrza.

Listwy przypodłogowe z taśmami LED są świetnym pomysłem na oświetlenie wnętrz i ich dekorację. W sklepie Sztukatura znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli, które łatwo dopasujesz do aranżacji swojego wnętrza. Dowiedz się także, jakie listwy przypodłogowe do płytek wybrać, aby tworzyły razem spójny zestaw. Poradnik ten przyda Ci się podczas doboru listew na przedpokój czy do łazienki.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel