4 gotowe pomysły na zastosowanie sztukaterii we wnętrzach

2020-08-19

Choć przez wielu ciągle niedoceniania – sztukateria, poza bogatą historią oraz designem, które inspirują kolejne rzesze projektantów, oferuje coś znacznie więcej niż tylko przepiękny i stylowy wygląd.

Przekonaj się, w jaki sposób odnajdzie się w Twoim wnętrzu i jakie korzyści (poza poprawą jego prezentacji), uda Ci się dzięki niej uzyskać. Sprawdź aż 3 sprawdzone pomysły na wykorzystanie sztukaterii w dowolnym pomieszczeniu.

Listwy podłogowe z praktycznym schowkiem na to, czego nie chcesz pokazywać

Nadrzędną funkcją każdych dobrze dobranych listew przypodłogowym jest możliwość ukrywania w nich wszystkich elementów, które mogą szpecić oraz zaburzać odbiór danego wnętrza.

Podczas dokonywania wyboru listew przypodłogowych, obok ich wyglądu, zwróć również uwagę na rozmiar. Upewnij się, że będzie posiadał odpowiednią przestrzeń, w której ukryjesz to, czym nie chcesz się chwalić. Na przykład: elementy instalacji elektrycznej, telewizyjnej, sieci internetowej, a nawet ogrzewania.

Listwy przysufitowe, które pomogą Ci ukryć jeszcze więcej

Podobne zastosowanie, jak to opisane w punkcie powyżej, oferują także listwy przysufitowe.

Jeśli planujesz, aby znalazły się także nad oknami - rozważ, czy ich zadaniem ma być również ukrywanie karniszy. Taki zabieg pozwoli Ci na schowanie nie zawsze eleganckich mechanizmów. Dzięki niemu, dodatkowo uzyskasz efekt jeszcze większego minimalizmu i prostoty

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel